15 listopada 2015 roku policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który nietrzeźwy wjechał do rowu.
Tego dnia około 22:15 dyżurny otrzymał informacje o pojeździe znajdującym się w rowie w miejscowości Chojnata. Po przyjeździe na miejsce, funkcjonariusze zastali znajdującego się w rowie Opla Vectrę z włączonym silnikiem, a w środku kompletnie pijanego mężczyznę. Na widok policjantów wrzucił on bieg i próbował odjechać. Wobec interweniujących zachowywał się agresywnie, jednak ci obezwładnili agresora i uniemożliwili mu dalszą jazdę. Zatrzymany mężczyzna nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów, a jego niewyraźna mowa nie pozwalała na ustalenie jego tożsamości. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że był kompletnie pijany – miał w organizmie ponad 3,7 promila alkoholu. Dopiero po wytrzeźwieniu mężczyzny funkcjonariuszom udało się ustalić jego tożsamość – okazało się, że to 34-letni obywatel Ukrainy, zamieszkały tymczasowo na terenie powiatu skierniewickiego. Teraz dalsze postępowanie wyjaśni przyczyny i przebieg tego zdarzenia.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Niestety pomimo licznych apeli i zaostrzenia przepisów Kodeksu karnego, nadal zdarzają się tacy, którzy wsiadają za kierownicę na tzw. podwójnym gazie. 13 listopada 2015 roku przy ul. Reymonta policjanci ruchu drogowego zatrzymali 52-letniego skierniewiczanina, który kierował Fordem Galaxy mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Do niedawna osobie kierującej pod wpływem alkoholu groziło do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami od roku do 10 lat. W znowelizowanych tym roku przepisach zaostrzono sankcje dla kierujących pojazdami w stanie nietrzeźwości oraz dla kierujących, którzy – znajdując się w tym stanie – spowodowali wypadek drogowy (zdarzenie, w którym były osoby zabite lub ciężko ranne). W pierwszej kolejności wydłużono okres, na jaki orzekany jest środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów, z 10 do 15 lat, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten będzie orzekany określono na poziomie 3 lat.
Osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości powinny także liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych – w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, orzeka się nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.






