2 grudnia 2015 roku około godz. 10:20 skierniewicka policja otrzymała informację o próbie samobójczej 55-letniej skierniewiczanki. Jeden z członków rodziny kobiety poinformował pod nr alarmowym, że kobieta odkręciła gaz, a następnie z nożem w ręku zamknęła się w pokoju.
Na miejscu interweniowali policjanci wraz z załogą pogotowia ratunkowego i strażą pożarną. Znajdująca się w pokoju kobieta zagroziła, że jeśli ktokolwiek wejdzie do pokoju, to popełni samobójstwo. Policjantom udało się nakłonić ją do rozmowy. Weszli do pokoju i zastali tam kobietę trzymającą nóż przy szyi. Łagodna rozmowa pozwoliła im przybliżyć się do kobiety na tyle, aby jeden z nich mógł odwrócić uwagę kobiety, a drugi w tym czasie obezwładnił ją i odebrał nóż. Dzięki ostrożnemu, ale zdecydowanemu działaniu policjantów udało się przekazać kobietę pod opiekę załogi pogotowia.






