21 maja Skierniewice staną się miastem koszykarzy – a wszystko za sprawą Rodzinnego Festiwalu Koszykówki, który odbędzie się w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Tetmajera. W programie imprezy znajdą się między innymi rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Skrzatek, amatorskie turnieje drużyn i wyjątkowy mecz „VIP-y kontra Gwiazdy”.
Rodzinny Festiwal Koszykówki rozpocznie się o godzinie 10:00. Na parkiecie zobaczymy najmłodsze koszykarki, które grają w Wojewódzkiej Lidze Skrzatek. O 13:45 rozpoczną się rozgrywki, w których zagrają między innymi drużyny AZS PWSZ Skierniewice oraz MKS Ósemka Skierniewice. W czasie trwania imprezy Prezydent Miasta Skierniewice uroczyście wręczy sportowe stypendia dla najbardziej uzdolnionych zawodników. Nie zabraknie także rodzinnych konkursów rzutów do kosza. Kulminacją całodniowych zmagań będzie wyjątkowy mecz pokazowy „VIP-y kontra Gwiazdy”, w którym wystąpią między innymi:
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
- Elżbieta Nowak – polska koszykarka, wielokrotna reprezentantka i mistrzyni Polski, mistrzyni Europy z 1999, uczestniczka Igrzysk Olimpijskich w Sydney w 2000 r.
- Daiva Jodeikaite – legendarna koszykarka Łódzkiego Klubu Sportowego, którego barw broniła przez 15 lat; przed przyjazdem do Łodzi grała w litewskim Skibritis Wilno; wielokrotna reprezentantka Litwy.
- Alicja Bednarek – rozgrywająca, która występowała między innymi w klubach Widzew Łódź, MTK Pabianice, Lider Pruszków i ŁKS Łódź.
- Patrycja Szelągowska – środkowa grająca między innymi w klubach AZS UG, Artego Bydgoszcz oraz Widzew Łódź.
Podczas turnieju zbierane będą pieniądze na rzecz Stowarzyszenia Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Wspólna Troska”. W ramach akcji „Kilometry Dobra” możemy pomóc w stworzeniu Zakładu Aktywizacji Zawodowej oraz Domu Pomocy Społecznej dla osób niepełnosprawnych. Ambasadorem akcji jest rodowity skierniewiczanin – Maciej Wisławski. Serdecznie zapraszamy!





