10 czerwca był wyjątkowy dla całej społeczności Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Skierniewicach. Tego dnia wszyscy wspólnie świętowali bowiem jubileusz stulecia placówki.
W piątkowy poranek uczniowie i nauczyciele popularnej „dwójki” ubrani w białe koszule, uzbrojeni w symbole szkolne oraz balony świętowali setne urodziny swojej placówki. Uroczystości rozpoczął przemarsz ulicami miasta: 1-go Maja i Batorego. Następnie w kościele garnizonowym odbyła się uroczysta msza święta w intencji szkoły. Po jej zakończeniu uczniowie oraz przybyli goście udali się do kinoteatru Polonez, gdzie odbyła się urodzinowa gala. W uroczystościach oprócz ww. wzięły także udział władze miasta, a także byli nauczyciele i uczniowie. Szczególnie widoczni byli absolwenci z rocznika 1960-1968, którzy z tej okazji przygotowali wyjątkowy transparent. Świętowanie zakończyło uroczyste złożenie kwiatów w murach szkoły przez oficjalne delegacje.
Zapraszamy do oglądania fotorelacji z tego wydarzenia. Fot. UM Skierniewice.





