Znakomite informacje dotarły do nas prosto z Akademii Tańca 4-20. W rozegranych 25 marca Mistrzostwach Polski WADF w Białych Błotach, skierniewiccy tancerze kierowani przez Monikę Kotowską, aż czterokrotnie stawali na podium, przywożąc do Skierniewic worek medali i tytuły Mistrzów i Wicemistrzów Polski. Teraz nasi tancerze będą reprezentować miasto podczas Mistrzostw Europy i Świata.
Do rywalizacji turniejowej przystąpiło w sumie 2,5 tys. najlepszych tancerzy z całego kraju. Akademia Tańca 4-20 mimo debiutu na tak prestiżowym turnieju zaprezentowała się znakomicie, w premierowych choreografiach przygotowanych specjalnie na te Mistrzostwa Polski. Zdecydowanie najlepiej spisała się nasza Formacja Jazz Dance powyżej 15 lat, którzy w Białych Błotach, nie dali szans silnej konkurencji z innych miast, sięgając po tytuł Mistrzów Polski. To nie koniec. Wicemistrzostwo wywalczyła miniformacja Jazz Dance. Bardzo dobrze spisał się również nasz duet: Michalina Karwat i Tomasz Zbącki, którzy po znakomitym występie zajęli ostatecznie trzecie miejsce w kategorii Duet Jazz Dance powyżej 15 lat. Dodatkowo Tomek wywalczył indywidualnie brąz. Na uwagę zasługują również występy pozostałych tancerzy: Amelka Gawinowska, Ania Łazęcka – Duet Jazz Dance do lat 11 uplasowały się na 6 miejscu, a Agata Domasat indywidualnie zajęła ósmą lokatę na 51 startujących zawodniczek, pokonując kolejne rundy eliminacji, dochodząc tym samym do ścisłego finału.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!





