W szkołach powiatu skierniewickiego od nowego roku szkolnego pojawią się nowe kierunki kształcenia.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Bolimowie powstanie m.in. klasa technik mechanik. Młodzież będzie miała też do wyboru kilka propozycji kształcenia zawodowego.
– Chcemy zaproponować młodzieży niszowe zawody, które poszły w zapomnienie, takie jak ślusarz, spawacz czy lakiernik proszkowy – informuje wicestarosta skierniewicki Tadeusz Grotkowski. – To wszytko we współpracy z zakładem Energop z Sochaczewa, należącym do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Firma proponuje uczniom praktyki, staże i stypendia dla najlepszych. Uważam, że to ciekawa forma jeśli chodzi o kształcenie zawodowe i nowa forma w tej części powiatu skierniewickiego. Coraz mniej ludzi potrafi pospawać coś, przetoczyć coś na maszynie i w tym kierunku chcemy kształcić naszą młodzież.
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Głuchowie powstanie klasa technik mechanizacji i agrotroniki.
– Dzisiejsze gospodarstwa rolne to już wielka mechanizacja, ale także komputeryzacja, serwery, oprogramowanie i stały monitoring produkcji. Chcemy w naszej szkole w Głuchowie, która jest przecież szkołą typową rolniczą, przygotować młodzież do prowadzenia takiego nowoczesnego gospodarstwa – tłumaczy wicestarosta.






