W urzędzie miasta otwarto oferty w przetargu na budowę obiektu mieszczącego żłobek i przedszkole w jednym. Najtańszy z wykonawców proponuje wykonanie inwestycji za kwotę o połowę wyższą niż suma przeznaczona w budżecie miasta.
27 milionów złotych, a nie 19, jak przewidywał samorząd Skierniewic – tyle wyniosła najtańsza, złożona w przetargu oferta. W środę (03.04) w urzędzie miasta otwarto oferty. Chęć budowy wyraziły trzy firmy.
Grupa Ekoenergia w konsorcjum z WOJ ART-em zaproponowała cenę 27 mln 236 tys. zł., konsorcjum Ekoteam z Częstochowy z firmą z Radomska złożyły ofertę – 29 mln 804 tys. zł. Trzecią firmą biorącą udział w przetargu był Mirbud. Skierniewicki potentat budowlany chciał wybudować obiekt za 32 mln 393 tys. zł.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
– Będziemy się nad tym tematem zastanawiać, ale na dzień dzisiejszy przetarg unieważniamy, ponieważ takich środków nie mamy, żebyśmy, aż takie duże mogli wyłożyć – mówi prezydent Skierniewic Krzysztof Jażdżyk.
Budynek dla 160-orga dzieci, po połowie w żłobku i przedszkolu miał powstać na osiedlu Widok w sąsiedztwie restauracji McDonald`s. Samorząd miał nadzieję, że koszt inwestycji zamknie się w 19 milionach złotych, z czego dziewięć to dofinansowanie zewnętrzne. Otwarcie ofert wywołało niemałe zdziwienie.
– Cena jest znów bardzo wysoka. Być może trzeba się będzie zastanowić nad przejściem z technologii pasywnej do tradycyjnej, dużo tańszej – mówi prezydent Krzysztof Jażdżyk. – Z tym, że trzeba wtedy szukać dofinansowania gdzie indziej, bo to, które dostaliśmy, było typowo na budownictwo pasywne. Myślę, że to właśnie uzyskanie efektu energooszczędności jest najbardziej kosztownym elementem w budowie przedszkola – dodaje.





