Znamy już miejsce i program tegorocznych dożynek powiatowych powiatu skierniewickiego. Święto plonów odbędzie się 18 sierpnia w Słupi.
Uroczystości rozpoczną się Mszą świętą w kościele św. Mikołaja. Po niej uczestnicy dożynek przejdą na stadion. Tam nastąpi powitanie gości, a po nim obrzęd dzielenia chleba i miodu. Następnie na scenie zaprezentują się wszystkie gminy powiatu skierniewickiego na czele ze Słupią, gminą – gospodarzem dożynek.
– Jeszcze nie pamiętam, by którejś gminy na dożynkach zabrakło, że któraś gmina nie była reprezentowana w paradzie i w kościele wieńcem dożynkowym – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski. – Zawsze też gminy mają mocne przedstawicielstwa w postaci kół gospodyń wiejskich serwujących potrawy dla mieszkańców. Te stoiska cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
W programie także tradycyjny już przegląd orkiestr dętych i wybór najlepszego gospodarza powiatu „Boryny roku”. Konkurs odbędzie się w czterech kategoriach: małe gospodarstwo rolne (do 10 ha), gospodarstwo duże (powyżej 10ha), gospodarstwo specjalistyczne i zakład rolno – spożywczy.
W tym roku na zwycięzców czeka nowa statuetka. – Wykonana z mosiądzu postać Boryny będzie na pewno ozdobą niejednego gabinetu. Każdy szczegół tej figury został naprawdę dopracowany i udało nam się razem z artystą Krzysztofem Balińskim zrobić piękną statuetkę.
Na dożynkach powiatowych wystąpi także zespół Belfast, który wykona największe przeboje zespołu Boney M. i gwiazda muzyki tanecznej zespół Classic. Na zakończenie odbędzie się dyskoteka do północy.
– Mam nadzieję, że pogoda nam dopisze, chociaż w latach ubiegłych różnie z nią bywało – mówi wicestarosta skierniewicki Tadeusz Grotkowski. – Najważniejsze jednak, by mieszkańcy zabrali dobry humor, bo w programie mamy wiele imprez towarzyszących i wystawienniczych, także będzie się przy czym bawić.





