Komunikat Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Skierniewicach z dnia 26.06.2020 r. przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie powiatu i miasta Skierniewice i powiatu skierniewickiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowanie na COVID-19.
Stan danych w powiecie w dniu 26.06.2020
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
– liczba osób objętych aktualnie nadzorem epidemiologicznym: 13
– liczba osób objętych aktualnie kwarantanną domową na podstawie decyzji inspektora sanitarnego: 120
– liczba przypadków potwierdzonych laboratoryjnie z wynikiem dodatnim od początku trwania epidemii: 66 (26 miasto, 40 powiat)
-w tym liczba osób, które wyzdrowiały: 45 (16 miasto, 29 powiat)
-w tym liczba zgonów związanych z COVID-19: 1 (miasto)
Sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:
- Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 3011
- Liczba osób aktualnie zakażonych: 1565
- Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 37
- Liczba osób objętych kwarantanną: 3977
- Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 688
- Liczba osób, które wyzdrowiały: 1286
- Liczba osób, które zmarły: 160
W województwie łódzkim jest 20 kolejnych zakażeń koronawirusem potwierdzonych pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.
- Potwierdzone wyniki dotyczą:
- jednego dziecka
- trzy młode kobiety
- czterech kobiet w średnim wieku
- czterech kobiet w starszym wieku
- sześciu mężczyzn w średnim wieku
- dwóch mężczyzn w starszym wieku
- Są to osoby w wieku od 5 do 89 roku życia.
Kolejne zgony w Łódzkiem
- 67-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu i
posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z pow. sieradzkiego, - 73-letnia kobieta. Była hospitalizowana w szpitalu w Zgierzu i
posiadała schorzenia współistniejące. Pacjentka pochodziła z pow. opoczyńskiego, - 68-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu i
posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z pow. sieradzkiego - 72-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu i
posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z pow. sieradzkiego - 86-letni mężczyzna. Był hospitalizowany w szpitalu w Zgierzu i
posiadał schorzenia współistniejące. Pacjent pochodził z pow. opoczyńskiego





