Oddział kardiologiczny w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach jest zamknięty. U pacjentki wykryto koronawirusa – poinformował zastępca dyrektora Dariusz Diks w komunikacie.
Na podstawie art. 34 ust. 8 w zw. z art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej uprzejmie informuję o konieczności podjęcia przez kierownika tut. Szpitala w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną, decyzji o częściowym zaprzestaniu działalności leczniczej na Oddziale Kardiologii w następującym zakresie: wstrzymanie nowych przyjęć na w/w Oddział w okresie od 15 lipca 2020 r. do odwołania, nic dłużej niż do dnia 25 lipca 2020 r.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Częściowe zaprzestanie działalności leczniczej spowodowane zostało siłą wyższą, związaną z trwającą pandemią koronawirusa SARS-COV-2. Konkretne okoliczności, które spowodowały podjęcie decyzji o konieczności wstrzymania nowych przyjęć przedstawiają się następująco: Do Oddziału Kardiologii została przyjęta pacjentka u której stwierdzono dodatni wynik testu na obecność SARS-COV-2.
Deklaruję zarazem, że w najbliższym czasie cały personel w/w Oddziału mający styczność z pacjentem, u którego uzyskany został dodatni wynik testu na obecność SARS-COV-2, jak również wszyscy pacjenci, którzy zetknęli się z w/w pacjentem chorym na COVID-19, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Po wykluczeniu zakażenia, dezynfekcji oraz dckontaminacji. Oddział zostanie natychmiast uruchomiony w pełnym zakresie. Do tego czasu na Oddziale obowiązywać będzie szczególny reżim sanitarny i izolacja od pozostałych Oddziałów, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia pacjentom, którzy nadal pozostają pod opieką Oddziału, odpowiedniej do ich stanu zdrowia opieki medycznej – czytamy w komunikacie.






