Oddział Dziecięcy w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach jest zamknięty. U jednego z lekarzy wykryto koronawirusa – czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej szpitala.
Szpital w porozumieniu z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Skierniewicach, decyzji o częściowym zaprzestaniu działalności leczniczej na Oddziale Dziecięcym w następującym zakresie: wstrzymanie nowych przyjęć na w/w Oddział w okresie od 21 lipca 2020 r. do dnia 31 lipca 2020 r.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Częściowe zaprzestanie działalności leczniczej spowodowane zostało siłą wyższą, związaną z trwającą pandemią koronawirusa SARS-COV-2. Konkretne okoliczności, które spowodowały podjęcie decyzji o konieczności wstrzymania nowych przyjęć przedstawiają się następująco: U pracownika Oddziału Dziecięcego ( lekarza) potwierdzono dodatni wynik testu na obecność SARS- COV-2.
Deklaruję zarazem, że w najbliższym czasie cały personel w/w Oddziału mający styczność z pracownikiem, u którego uzyskany został dodatni wynik testu na obecność SARS-COV-2, jak również wszyscy pacjenci, którzy zetknęli się z w/w pracownikiem chorym na COVID-19, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Po wykluczeniu zakażenia Oddział zostanie natychmiast uruchomiony w pełnym zakresie. Do tego czasu na Oddziale obowiązywać będzie szczególny reżim sanitarny i izolacja od pozostałych Oddziałów, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia pacjentom, którzy nadal pozostają pod opieką Oddziału, odpowiedniej do ich stanu zdrowia opieki medycznej – poinformował zastępca dyrektora Dariusz Diks w komunikacie..






