- REKLAMA -

Stuprocentowy sukces „Rajdu Lata” [ZDJĘCIA]

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

O sukcesie mogą mówić organizatorzy Rodzinnego Rajdu Rowerowego, który odbył się w minioną niedzielę (26 lipca). W imprezie, która od samego początku była przygotowana na 150 osób frekwencja przekroczyła 100proc.

 

– Z przykrością musieliśmy odmawiać rejestracji tym, którzy na start zgłosili się zbyt późno – mówił wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Mam nadzieję, że przy okazji wrześniowego rajdu frekwencja będzie równie imponująca.

Trasa wyprawy wytyczona została od siedziby Starostwa Powiatowego do Muzeum Regionalnego w Lipcach Reymontowskich. Wiodła przez Zwierzyniec Królewski, Maków, Płyćwię, Wolę Drzewiecką aż do Lipiec. Na mecie rowerzyści mogli odpocząć, zjeść  zwiedzić muzeum oraz wziąć udział w losowaniu trzech rowerów, które przygotowane ostały przez organizatorów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Jak zauważyli przedstawiciele PTTK w Skierniewicach jest to pierwsza tego typu impreza rowerowa na naszym terenie.

– Nasz harmonogram imprez niestety pokrył się z obostrzeniami sanitarnymi, dlatego też z miłą chęcią wzięliśmy udział w tym przedsięwzięciu – mówił na mecie Tomasz Rochmiński, dodając – Mogliśmy wspomóc, jako piloci, organizatorów. Dlatego też chciałbym pogratulować Starostwu tego rajdu.

Z kolei Tomasz Chadamik zauważył, iż w obecnych czasach najtrudniejszym jest znaleźć osoby, które wesprą organizację.

– Zauważyłem, że zdobycie środków na organizacje imprez turystyczno-krajoznawczych obecnie nie jest trudne – mówi prezes PTTK oddział Szaniec – Jednakże dużym wyzwaniem, przy realizacji np. rajdu jest znalezienie osób, które zadbają o przebieg i bezpieczeństwo.

A środki na Rodzinne Rajdy Rowerowe organizowane przez Starostwo Powiatowe w Skierniewicach pochodzą z Lokalnej Grupy Działania „Gniazdo”.

– Cieszy nas to, że uzyskaliśmy dofinansowanie z puli Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Dzięki temu możemy w trzech edycjach rajdu, oprócz pamiątkowych medali i koszulek, rozlosować po trzy rowery wśród uczestników. – mówi wicestarosta Grotkowski –  Niestety pierwszy rajd – Wiosenny – ze względu na pandemię nie mógł się odbyć, ale zgodne z wytycznymi Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi, możemy wydatkować zagwarantowane środki do końca 2021 roku.

Kolejna wyprawa, czyli Rajd Jesieni, odbędzie się w ostatnią niedzielę września. Wtedy to rowerzyści pojadą spod siedziby Starostwa do OSP Borowiny, gdzie zaplanowano finał wraz z kolejnym losowanie trzech rowerów.

– Jako organizatorzy bardzo się cieszymy z frekwencji – mówił starosta Mirosław Belina – Co ważne, wszystko przebiegało zgodnie z bezpieczeństwem na drodze, jak również z wytycznymi sanitarnymi. Dla nas najważniejsze  jest to, że wszyscy są zadowoleni z naszego rajdu.

Jeśli sytuacja epidemiczna nie pogorszy się to, Rajd Jesieni odbędzie się 27 września 2020 r., zaś Rajd Wiosny, którego finisz zaplanowano w Strobowie w ostatnią niedzielę maja przyszłego roku.

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -