Od wtorku (22.09.) Dom Dziecka w Strobowie stał się placówką zamkniętą. Blisko 50 osób przechodzi tam kwarantannę, po tym jak u jednego z pracowników administracyjnych test na koronawirusa dał wynik pozytywny.
Decyzją władz sanitarnych do poniedziałku (28 września) 35 podopiecznych oraz 12 pracowników przebywa na terenie Domu Dziecka. W ten sposób zredukowano możliwość kontaktu z osobami postronnymi.
– Mamy kontakt telefoniczny z dyrekcją – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski i dodaje – Na szczęście nie ma żadnych symptomów, które by wskazywały na Covid-19. Dlatego też skupiamy się obecnie na monitorowaniu sytuacji oraz dostarczaniu najpotrzebniejszych rzeczy.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Dzieci ze strobowskiej placówki kontynuują naukę w systemie zdalnym. A to między innymi dzięki działaniom podjętym w minionych miesiącach przez organ prowadzący, czyli Starostwo Powiatowe w Skierniewicach.
– Przypomnę, że dzięki wnioskom złożonym przez powiat udało nam się zdobyć sprzęt komputerowy dla naszych szkół średnich – mówi wicestarosta Grotkowski – Ostatnio z kolei otrzymaliśmy wsparcie zewnętrzne na zapewnienie urządzeń do zdalnej nauki dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej, w tym w pieczy instytucjonalnej.
To nie pierwsza placówka podległa pod Starostwo Powiatowe w Skierniewicach, która zmaga się z koronawirusem. Na początku września, z powodu dodatniego wyniku badań w u jednego z nauczycieli, Zespół Szkół w Bolimowie również przebywał na kilkudniowej kwarantannie.




