Oddział Nefrologii w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Skierniewicach będzie zamknięty do 14 listopada. Powód: wzrost zachorowań na COVID-19 wśród personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Na podstawie art. 34 ust. 8 w zw. z art. 34 ust. 5 ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 roku o działalności leczniczej uprzejmie informuję o konieczności podjęcia przez kierownika tut. Szpitala decyzji o częściowym zaprzestaniu działalności leczniczej na Oddziale Nefrologii w następującym zakresie: wstrzymanie nowych przyjęć na w/w Oddział w okresie od 5 listopada 2020 r. do 14 listopada 2020 r. do godz. 8.00.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Częściowe zaprzestanie działalności leczniczej spowodowane zostało siłą wyższą, związaną z trwającą pandemią koronawirusa SARS-COV-2. Konkretne okoliczności, które spowodowały podjęcie decyzji 0 konieczności wstrzymania nowych przyjęć przedstawiają się następująco: Wzrost zachorowań na COVTD 19 wśród personelu lekarskiego i pielęgniarskiego.
Deklaruję zarazem, że w najbliższym czasie cały personel w/w Oddziału mający styczność z pacjentem, u którego uzyskany został dodatni wynik testu na obecność SARS-COV-2, jak również wszyscy pacjenci, którzy zetknęli się z w/w pacjentem chorym na COVID-19, zostaną poddani testom na obecność koronawirusa. Po wykluczeniu zakażenia Oddział zostanie natychmiast uruchomiony w pełnym zakresie. Do tego czasu na Oddziale obowiązywać będzie szczególny reżim sanitarny izolacja od pozostałych Oddziałów, z uwzględnieniem konieczności zapewnienia pacjentom, którzy nadal pozostają pod opieką Oddziału, odpowiedniej do ich stanu zdrowia opieki medycznej.





