- REKLAMA -

Oficjalnie otwarto instalację odsiarczania i odpylania spalin!

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Powietrze nad Skierniewicami będzie czystsze! Energetyka Cieplna Skierniewice oficjalnie uruchomiła dziś nowoczesną infrastrukturę, która posłuży do odsiarczania i odpylania spalin.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Uruchomienie instalacji znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza w Skierniewicach, ale także pozwala utrzymać odpowiedni poziom energetycznego bezpieczeństwa w mieście. To pierwsza inwestycja, która pozwoli w przyszłości spełnić Energetyce Cieplnej spełnić wyśrubowane unijne normy.
– Dzięki tej inwestycji możemy dalej funkcjonować w technologii jaką posiadamy przy jednoczesnym maksymalnym zadbaniu o środkowisko. Jest to duży krok dla naszego miasta. Jest to jedna z pierwszych w Polsce instalacji, które powstały w tego typu przedsiębiorstwach jak nasz EC – tłumaczy Mateusz Jarczyński Prezes Energetyki Cieplnej Skierniewice.

Dzięki uruchomieniu nowoczesnych urządzeń w metrze sześciennym spalin będzie tylko około 300 mg dwutlenku siarki. Obecnie ten poziom utrzymuje się na poziomie 1400 mg. Inwestycja pozwoli osiągnąć cele związane z ochroną środowiska, które narzuca dyrektywa unijna. To znaczący oddech dla środowiska, ale też dla finansów spółki, która będzie ponosić mniejsze koszty opłat za emisję spalin. Dodajmy także, że zadanie warte ponad 28 mln zł zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 75%

 

 

Powietrze nad Skierniewicami będzie czystsze! Energetyka Cieplna Skierniewice oficjalnie uruchomiła dziś nowoczesną infrastrukturę, która posłuży do odsiarczania i odpylania spalin.

 

Uruchomienie instalacji znacząco wpływa na poprawę jakości powietrza w Skierniewicach, ale także pozwala utrzymać odpowiedni poziom energetycznego bezpieczeństwa w mieście. To pierwsza inwestycja, która pozwoli w przyszłości spełnić Energetyce Cieplnej spełnić wyśrubowane unijne normy.
– Dzięki tej inwestycji możemy dalej funkcjonować w technologii jaką posiadamy przy jednoczesnym maksymalnym zadbaniu o środkowisko. Jest to duży krok dla naszego miasta. Jest to jedna z pierwszych w Polsce instalacji, które powstały w tego typu przedsiębiorstwach jak nasz EC – tłumaczy Mateusz Jarczyński Prezes Energetyki Cieplnej Skierniewice.

Dzięki uruchomieniu nowoczesnych urządzeń w metrze sześciennym spalin będzie tylko około 300 mg dwutlenku siarki. Obecnie ten poziom utrzymuje się na poziomie 1400 mg. Inwestycja pozwoli osiągnąć cele związane z ochroną środowiska, które narzuca dyrektywa unijna. To znaczący oddech dla środowiska, ale też dla finansów spółki, która będzie ponosić mniejsze koszty opłat za emisję spalin. Dodajmy także, że zadanie warte ponad 28 mln zł zrealizowano dzięki dofinansowaniu z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 75%

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -