Tradycyjnie już w ostatnią niedzielę maja Starostwo Powiatowe w Skierniewicach organizowało Wiosenny Rajd Rowerowy. W ubiegłym roku impreza, ze względu na obostrzenia sanitarne, nie odbyła się.
– Rajd jest jedną z trzech części większego przedsięwzięcia, na które zdobyliśmy środki z Lokalnej Grupy Działania GNIAZDO – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – W ubiegłym roku Wiosenny miał rozpocząć całość, zaś Jesienny zamknąć. Niestety musieliśmy z tego pierwszego zrezygnować i rozpocząć wszystko od Letniego Rajdu, który kończył się w Lipcach Reymontowskich. Następnie spotkaliśmy się na imprezie jesiennej, której finał miał miejsce w Borowinach.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Wiosenny Rajd Rowerowy to wspólne zwiedzanie okolic Skierniewic, z finałem na terenie Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Strobowie.
– Mieliśmy wszystko zapięte na ostatni guzik – mówi wicestarosta – Niestety Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wydała negatywną opinię. Argumentacja była jasna. Obowiązujące w tamtym momencie obostrzenia (w czasie składania wniosku) nie pozwalały na udzielenie zgody na organizację imprezy.
Przypomnijmy, w trakcie poszczególnych etapów wśród uczestników losowane są trzy rowery. Dla rowerzystów przygotowane są również pamiątkowe koszulki oraz poczęstunek na mecie. Czy zatem Starostwo zrezygnuje z organizacji?
– Wiosenny Rajd Rowerowy na pewno się odbędzie – deklaruje Tadeusz Grotkowski – Wybraliśmy bezpieczny termin 27 czerwca. Tego dnia spod siedziby Starostwa pojedziemy urokliwymi trasami naszego powiatu, by na mecie w Strobowie zakończyć cały cykl.
Przypominamy, Wiosenny Rajd Rowerowy zaplanowano na 27 czerwca. Początek trasy – przy wejściu głównym Starostwa. Meta – Dom Dziecka w Strobowie




