Starostwo Powiatowe organizuje w tym roku I Forum Gospodarcze Powiatu Skierniewickiego. Wraz z Forum organizowane będą targi wystawiennicze, zaś zwieńczeniem wydarzenia będą Dożynki Powiatowe. Wszystko odbywać się będzie 21 i 22 sierpnia w Lipcach Reymontowskich.
– Chcemy nawiązać do naszych tradycji międzywojennych, kiedy to mieszkańcy Warszawy i Łodzi przyjeżdżali do nas, by odpocząć – mówi wicestarosta Tadeusz Grotkowski – Jestem przekonany, że pokazanie naszego powiatu jako „zielonego powiatu”, ze zdrową żywnością, z tradycją spowoduje większe zainteresowanie regionem.
Forum Gospodarcze, które odbędzie się pierwszego dnia w Zagrodzie Chłopskiej w Lipcach to kilka lokalnych przewag konkurencyjnych. Wśród nich znalazły się odnawialne źródła energii, zdrowa żywność, położenie geograficzne, atrakcyjność tutejszego biznesu oraz tradycja ludowa.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
– W przypadku odnawialnych źródeł energii, a w szczególności fotowoltaiki, chcemy zorganizować kompleksowe warsztaty i wykłady – mówi wicestarosta – Nie chcemy jedynie zachęcać, ale przede wszystkim dać wiedzą na temat blasków i cieni takich systemów, to w jaki sposób je wybierać, kierując się nie tylko ceną.
W przypadku zdrowej żywności Starostwo stawia na producentów, którzy jej wytwarzanie opierają na naturalnych metodach wytwarzania. Nie zabraknie też twórców ludowych, którzy mieszkają na terenie powiatu.
– Dlatego też nadal czekamy na zgłoszenie od podmiotów, które są zainteresowane udziałem w Forum. Niech będzie to dla gości zaproszonych całkowity przegląd naszego dorobku, z którego powinniśmy być dumni.
Drugi dzień Forum, to podziękowanie za tegoroczne plony i pracę na roli, czyli Dożynki Powiatowe.
– Część tradycyjną, nawiązującą do obrzędów dożynkowych zaplanowaliśmy w Zagrodzie Chłopskiej – mówi wicestarosta Grotkowski – Później przeniesiemy się na scenę za Urzędem Gminy w Lipcach Reymontowskich, gdzie czekają nas kolejne atrakcje. Tym razem muzyczne.
Gwiazdami tegorocznego Święta Plonów będą Mesajah oraz Cleo. W trakcie koncertów wręczone zostaną również tytuły „Boryna Roku 2021”. Podmioty chętne do udziału w Forum prosimy o kontakt telefoniczny 46/ 834 59 32 lub drogą mailową: [email protected]




