PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wyremontują kładkę dla pieszych nad dwoma torami na stacji Skierniewice. Efektem robót będzie bezpieczniejsze i wygodniejsze dojście do pociągów. Zadanie o wartości ok. 200 tys. zł jest realizowane ze środków własnych PLK. Prace nie ograniczą dostępu do kolei.
PLK rozpoczęły remont kładki dla pieszych na stacji w Skierniewicach. Naprawa obejmuje odcinek między peronami nr 1 i nr 2. Zadanie polega na uzupełnieniu ubytków i wyrównaniu chodnika, naprawie żelbetowych podpór oraz wykonaniu odwodnienia. Elementy stalowe zostaną oczyszczone i pokryte powłoką antykorozyjną. Zakończenie prac zaplanowano w październiku br. Po robotach standard przejścia będzie podobny do kładki wybudowanej między peronami nr 2 i nr 3.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Remont przewidziano tak, aby podróżni mogli dojść do peronów. Ruch pociągów pasażerskich będzie prowadzony bez zmian. Roboty wymagające wyłączenia napięcia nad torami nr 1 nr 2 będą realizowane w godzinach nocnych.
Inwestycje kolejowe w Skierniewicach
Od lutego br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z Miastem Skierniewice budują wiadukt drogowy nad torami linii Warszawa – Katowice. Inwestycja zwiększy bezpieczeństwo w ruchu kolejowym oraz usprawni układ komunikacyjny w mieście. Nowy obiekt zastąpi przejazd kolejowo-drogowy na ul. Piłsudskiego/Zwierzynieckiej. Zadanie obejmuje również budowę i rozbudowę dróg w sąsiedztwie wiaduktu. Powstaną m.in. trzy ronda, chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe i parkingi. Zakończenie wszystkich prac planowane jest pod koniec 2022 r.





