- REKLAMA -

Jest rekord 30. Finału WOŚP w Skierniewicach zebrano ponad 200 tys. zł [ZDJĘCIA]

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Jest rekord 30. Finału WOŚP w Skierniewicach trafiło do puszek 204 070,11 zł. To o prawie 50 tys. zł więcej niż rok temu. Kolejny raz stanęliśmy na wysokości zadania, a wszystko po to, by wesprzeć okulistykę dziecięcą.

Za nami jubileuszowy, 30 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku orkiestra grała pod hasłem – „Przejrzyj na oczy”, a wolontariusze w całym kraju zbierali pieniądze dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. W Skierniewicach działo się naprawdę wiele. Orkiestra zagrała już w sobotę. Na hali OSiR rozegrano doroczny „Mecz serc”, a nad Zalewem pobiegliśmy w specjalnym biegu – „Policz się z cukrzycą”. Nie zabrakło także morsów i specjalnego eventu na plaży przy ul. Konwaliowej. Program uzupełniły także koncerty w skierniewickim Centrum Kultury i Sztuki.

Niedzielne granie zainaugurowały morsy z Klubu Zimorodka, którzy jako jedyni w Polsce wykąpali się w centrum miasta, na skierniewickim Rynku w specjalnie przygotowanych kontenerach z wodą. W teren wyruszył tez wośpowóz z harcerzami i strażakami OSP. Emocjonujące aukcje i licytacje trwały na antenie Radia RSC i w Centrum Kultury i Sztuki. Jak zawsze nie zabrakło też pięknych koncertów, a skierniewicki finał zakończył niezwykle widowiskowy pokaz ognia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Skierniewiczanie kolejny raz udowodnili, że są zakochani w pomaganiu i potrafią czynić cuda w każdych warunkach. Jak poinformował skierniewicki sztab WOŚP, przez cały świąteczny weekend udało się zebrać 204 070,11 zł, co jest oficjalnie nowym miejskim rekordem. Warto zaznaczyć, że kwota ta jest o niemal 50 tys. zł wyższa niż rok temu.

Ponad 90 wolontariuszy w różnych częściach miasta zebrało do puszek – 107 869, 61 zł. Przy użyciu terminali płatniczych na konto sztabu trafiło 8 352 zł, z e-skarbonki 20 737 zł, a z aukcji na Allegro – 22,982,11 zł.

Rekordowo było też Radio RSC. Doroczne złote jabłuszko ufundowane przez skierniewickich jubilerów Marka i Mariusza Woźniaków, zostało wylicytowane za 31, 119 zł (poprzedni rekord -29 tys. zł). Wszystkie licytacje na antenie lokalnej rozgłośni przyniosły – 44 129 zł. Podczas licytacji w budynku CKiS udało się zgarnąć 15 280 zł.

– To był wspaniały weekend, podczas którego udowodniliśmy, że lubimy pomagać. Jeszcze raz dziękuję za gorące serca, otwarte portfele oraz ogrom wspaniałych inicjatyw – podziękował prezydent Krzysztof Jażdżyk.

Poniżej prezentujemy inne ciekawe liczby udostępnione nam przez skierniewicki sztab!

  • 2950 zł – najdroższa licytacja na Allegro 0 Olimpijską koszulkę Jeleny Blagojevic z autografami siatkarek Serbii – brązowych medalistek Igrzysk w Tokio 2020.
  • 10 020 zł – Największa eSkarbonka – Kwadrofonia
  • 12 715 zł  – Suma zebranych pieniędzy z aukcji obrazów „Malujemy sercem”
  • 5 222,35 zł – Największa puszka wolontariusza – Julia Górecka

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -