9 lutego 2022 roku kryminalni zatrzymali sprawcę dwóch włamań do domków letniskowych w miejscowości Ruda. Mundurowi odzyskali część skradzionych przedmiotów. 32-latek usłyszał zarzuty i grozi mu 10-lat więzienia.
4 lutego 2022 roku 45-letni mieszkaniec Skierniewic zawiadomił o włamaniu do jego domku letniskowego znajdującego się w miejscowości Ruda. Pokrzywdzony w porze zimowej rzadko bywa na działce, więc nie wiedział dokładnie, kiedy mogło dojść do włamania. Złodziej ukradł różnego rodzaju elementy wyposażenia domku i działki ale także odzież oraz kosiarkę. Łączna wartość strat to około 10 tysięcy złotych.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Następnego dnia 46-letni skierniewiczanin, który posiada działkę po sąsiedzku, gdy dowiedział się o włamaniu do sąsiada, pojechał do swojego domku letniskowego. Okazało się, że tam też doszło do włamania. Sprawca ukradł telewizor warty 2 tysiące złotych. W miejscu włamania znaleziono torebkę z marihuaną. Jak się później okazało należała ona do sprawcy.
9 lutego 2022 roku policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu, zatrzymali 32-letniego skierniewiczanina, którego wytypowali jako odpowiedzialnego za te włamania. Podejrzany usłyszał zarzuty i grozi mu 10 lat więzienia. Odpowie też za posiadanie amfetaminy, którą policjanci znaleźli u sprawcy w trakcie przeszukania miejsca jego zamieszkania oraz marihuany, którą zgubił na miejscu przestępstwa.
W domu 32-latka kryminalni ujawnili również część przedmiotów pochodzących z kradzieży, które wrócą do właściciela. Mężczyzna nie był wcześniej notowany.





