11 lutego 2022 roku około godziny 22:30 policjanci skierniewickiej drogówki podczas pomiarów prędkości na terenie Skierniewic zatrzymali do kontroli drogowej 29-letniego mieszkańca Skierniewic, który jechał Mitsubishi z prędkością 111 km/h. Za przekroczenie prędkości kierowca otrzymał mandat w wysokości 2000 zł i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.
Około godz. 22:30 w Skierniewicach na Al. Rataja policjanci zatrzymali pojazd marki Mitsubishi Lancer, który poruszał się z prędkością 111 km/h. Kierujący to 29-letni mieszkaniec Skierniewic. Za przekroczenie prędkości o 61 km/h w obszarze zabudowanym policjanci ukarali kierowcę mandatem w wysokości 2000 zł.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Skierniewiczanin stracił również prawo jazdy, które decyzją Starosty będzie zatrzymane na 3 miesiące.
Od dnia 1 stycznia w znaczącym stopniu wzrosły kwoty mandatów karnych, w tym za wykroczenia związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Perspektywa zapłaty mandatu wynoszącego kilkaset czy nawet kilka tysięcy złotych spowodowało, że kierowcy zwolnili. Wykroczeń za przekroczenie prędkości jest prawie o połowę mniej jak w zeszłym roku. Jak widać jednak nie brakuje przypadków, że kierowcy niewiele sobie robią z zasad bezpieczeństwa jak i wysokich grzywien.





