Starostwo Powiatowe w Skierniewicach konsekwentnie prowadzi prace remontowe, których celem jest odnowienie swej zabytkowej siedziby. Przypomnijmy, władze powiatu urzędują w Domu Sejmikowym, którego budowa rozpoczęła się 100 lat temu – w 1922 r.
Do tej pory wymieniona została stolarka okienna i drzwiowa, nowej jakości nabrała elewacja zewnętrzna wraz z dziedzińcem. W toku dalszych prac wyremontowano część pomieszczeń oraz korytarzy. Ważnym aspektem prac jest wdrażanie rozwiązań zmniejszających zużycie energii. Pojawiło się energooszczędne oświetlenie oraz nowe grzejniki. Ostatnio rozpoczęła prace instalacja fotowoltaiczna, które docelowo będzie dawać oszczędności rzędu 60 tys. zł. Przestrzeń wewnątrz budynku stała się bardziej przyjazna osobom mającym problem z poruszaniem się, gdyż zamontowana została winda wraz ze specjalnym zjazdem od strony dziedzińca.
W minionym tygodniu z Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dotarła informacja o dofinansowaniu inwestycji pod nazwą „Remont holu głównego z rozbudową instalacji oświetleniowej w parterze budynku siedziby Starostwa Powiatowego w Skierniewicach” Wniosek złożony przez Zarząd Powiatu został pozytywnie rozpatrzony. Przyznano 100 tys. zł., czyli kwotę o jaką wnioskowano.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
W sumie, projekt inwestorski zakłada, iż wszystkie prace będą kosztować 400 tys zł. W jego ramach wymieniona zostanie okładzina ceramiczna podłóg, jak też malowanie ścian i sufitów w holu głównym, w obrębie wejścia głównego, od dziedzińca i korytarzach bocznych. W planach jest też wymiana i rozbudowa sieci elektrycznej. Wymienione zostaną gniazda oraz włączniki. Pojawią się również podświetlenia zabytkowych elementów architektonicznych.





