Szef polskiego rządu ogłosił wyniki II edycji rządowego programu dla samorządów. Na inwestycje bliskie mieszkańcom przeznaczamy kolejne miliardy złotych. Bezzwrotne dofinansowanie otrzyma 100 proc. samorządów, które złożyły chociaż jeden wniosek w tej edycji.
Miasto Skierniewice otrzyma blisko 33 mln zł. dofinansowania na dwa projekty złożone do Programu Inwestycji Strategicznych.
W sumie Ratusz aplikował na dwa zadania, z których jedno dotyczy przebudowy i rozbudowy kilku ulic. Chodzi tu o ulice Miedniewicką, Działkową, Sybiraków i Starbacicha. Na ten projekt drogowy miasto otrzymało 28 452 500,00 zł
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Druga inwestycja jest kontynuacją już wykonywanej z Skierniewicach ze środków rządowych. Chodzi o opracowanie dokumentacji projektowej i kompleksowa wymiana infrastruktury oświetlenia ulicznego w wybranych częściach miasta Skierniewice. Tutaj dofinansowanie wyniosło 4 471 200,00 zł





