Ostatnia sesja Rady Powiatu Skierniewickiego należała do jednych z najważniejszych, gdyż w porządku obrad znalazło się głosowanie nad wotum zaufania dla Zarządu Powiatu, jak też udzielenie absolutorium za wykonanie przez Zarząd ubiegłorocznego planu finansowego powiatu.
Z danych, które przekazał wicestarosta Tadeusz Grotkowski wynika iż, na koniec grudnia 2021 r. dochody przekroczyły 32,2 mln zł. i były wyższe niż zakładano (w zapisie budżetowym było to blisko 31,5 mln zł.) Na większe dochody wpływ miały między innymi dotacje celowe, które w trakcie roku wpłynęło do Starostwa Powiatowego. Chodzi tu o 2 mln zł. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, 450 tys. zł z Gminy Nowy Kawęczyn, 800 tys. zł. od firmy MIROPASZ oraz blisko 339 tys zł. od samorządu Województwa Łódzkiego. Środki te były przeznaczone na inwestycje prowadzone na terenie powiatu skierniewickiego.
Z kolei wydatki, które w budżecie były zaplanowane na poziomie ok. 31 mln zł. na koniec roku zamknęły się kwotą 29,4 mln zł. Dlatego też w kasie powiatu pozostała nadwyżka w wysokości 2,8 mln zł.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Innym ważnym elementem sprawozdania była sprawa zadłużenia powiatu skierniewickiego. Wyniosło ono 123 tys. zł., co stanowi 0,38% zrealizowanych dochodów.
I na koniec jeszcze jedna ważna informacja. W 2021 r. powiat skierniewicki nie zaciągnął żadnego kredytu.
Po wysłuchaniu sprawozdania, opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej oraz komisji merytorycznych Rady Powiatu radni jednogłośnie udzielili absolutorium Zarządowi Powiatu (14 głosów „za”).





