- REKLAMA -

ul. Czerwonej do końca roku?

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

Bardzo sprawnie przebiegają prace w ul. Czerwonej. Na miejscu powstają cztery ronda i prawie trzy kilometry infrastruktury drogowej, a wszystko za przeszło 40 mln zł. Mimo tak ogromnego zakresu prac, ratusz planuje zakończyć inwestycję jeszcze w 2022 roku.

 

– Chcemy zrealizować to zadanie do końca roku, żeby utrudnienia dla mieszkańców były jak najmniejsze. Wiosną podpisaliśmy umowę, z końcem roku chcemy ją zakończyć. Zadanie będzie zrobione w ekspresowym tempie, a jednocześnie w bardzo dobrej jakości. Jest to bardzo realne, co pokazały wcześniej miejskie inwestycje, jak w przypadku budowy Wiaduktu w ul. Zwierzynieckiej. – zapowiada prezydent Krzysztof Jażdżyk.

W ramach realizowanej inwestycji kompleksowo przebudowana zostanie ul. Czerwona. Powstaną cztery skrzyżowania o ruchu okrężnym, a nowy fragment połączy ulice: Armii Krajowej i Przemysłową. Dzięki przeniesieniu ruchu z ulicy Skłodowskiej-Curie na położoną równolegle ulicę Czerwoną zwiększy się także funkcjonalność połączeń na Widoku, największym osiedlu mieszkaniowym w Skierniewicach. To jednak nie wszystko. Inwestycja pozwoli rozwinąć infrastrukturę dla miłośników jednośladów. Nowa ścieżka połączy sieć dróg rowerowych w mieście z traktem, który prowadzi za granice miasta, wzdłuż Drogi Wojewódzkiej nr 705. Prace usprawnią też dojazd do strefy przemysłowej i parkowanie na jej obszarze, a w przyszłości w ramach planowanej budowy obwodnicy wschodniej, bezpiecznie wyprowadzą ruch kołowy z miasta.

⁃ Inwestycja w tej części Skierniewic jest realizowana nie bez przyczyny. W przyszłym roku chcemy rozpocząć kolejny etap, budowę ronda i przedłużenia ul. Unii Europejskiej. Będziemy się starać o środki zewnętrzne na ten cel, czy to z polskiego ładu czy rezerwy budżetu państwa. Cała przebudowa ulicy Czerwonej – Skłodowskiej jest podporządkowana temu, aby później został wybudowany Wiadukt, łączący dwie części miasta. Wszystko zostanie spięte rondem w ul. Łowickiej – Armii Krajowej, które jest w tej chwili projektowane wraz z ciągiem dwupasmowej drogi od granicy miasta do ronda przy Castoramie. – informuje prezydent.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

W najbliższym czasie wykonawca zajmie się wylaniem warstwy ścieralnej na rondzie Fabryczna – Skłodowska – Czerwona, co przez kilka dni może wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. – Od 26 do 28 października wjazd na rondo będzie możliwy jedynie w kierunku Bolimowa, a więc przy wyjeździe z miasta. Objazd dla mieszkańców osiedla Rawka będzie zorganizowany ulicami: Przemysłową i Grabina – słyszymy z wydziału dróg i komunikacji skierniewickiego Urzędu Miasta. kk Całe zadanie będzie kosztować nieco ponad 41 mln zł. Co ważne, niemal połowa środków pochodzi z dofinansowań zewnętrznych. Miasto pozyskało 15 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury (rezerwa subwencji ogólnej budżetu państwa). Kolejne 5 mln to środki przekazane przez wojewodę łódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -