29 listopada, we wtorek została rozegrana Skierniewicka Szkolna Liga Pływacka o Puchar Prezesa Pływalni Miejskiej „NAWA”. 2022/2023. Do zawodów zostało zgłoszonych niespełna 400 uczniów z pięciu skierniewickich szkół podstawowych. W dwóch blokach startowych rozegrano 7 konkurencji indywidualnych w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na kobiety i mężczyzn, oraz 2 wyścigi sztafetowe.
W pierwszym bloku zawodów wystartowali uczniowie klas podstawowych I-III (rocznik 2015-2014-2013). Przed rozpoczęciem rywalizacji wszyscy uczniowie klas pierwszych, którzy zostali zgłoszeni do startu, otrzymali pamiątkowe medale. Zawody rozpoczęły się konkurencją sztafetową 6×25 m stylem dowolnym dziewcząt i chłopców. Następnie zostały rozegrane konkurencje indywidualne: 25m stylem dowolnym oraz 25 m stylem grzbietowym. Dwóch najlepszych zawodników i dwie najlepsze zawodniczki na każdym dystansie zdobywali punkty dla swojej szkoły. Po pierwszym bloku zawodów prowadzenie w punktacji generalnej objął Zespół Szkół im. ks. S. Konarskiego: 159 pkt., niewiele mniej: 150 pkt. zdobyła Szkoła Podstawowa nr 9. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 zdobyli 100 pkt., Szkoła Podstawowa nr 5: 99 pkt., Szkoła Podstawowa nr 2: 50 pkt.
W drugim bloku rywalizowali uczniowie z rocznika 2012-2008 na dystansach: 25/50m stylem dowolnym, 25/50m stylem grzbietowym, 25m/50m stylem klasycznym, a także w sztafecie 10x25m stylem dowolnym.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Ostatecznie, po podliczeniu punktacji z obydwu bloków, z sumą 437 pkt. zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 9 im. Marii Grzegorzewskiej. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie Zespołu Szkół im. ks. S. Konarskiego (369 pkt.). Trzecie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 4 im. Marii Skłodowskiej – Curie (328 pkt.).
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Jana Pawła II: 292 pkt.
Szkoła Podstawowa nr 2: 130 pkt.





