Miasto Skierniewice otrzymało kolejne wsparcie w postaci dofinansowania w wysokości 4,5 mln złotych na przebudowę ulicy Poniatowskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To kolejna z realizowanych inwestycji, która będzie miała na celu modernizację infrastruktury komunikacyjnej w mieście. Wartość całego zadania to 9 mln złotych, a dofinansowanie pokryje 50% kosztów.
Zadanie będzie obejmowało wyremontowanie ulicy Poniatowskiego, w tym wyniesienie niektórych skrzyżowań, remont chodników oraz wymianę nawierzchni. To kolejne z realizowanych projektów, które zostały dofinansowane z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wcześniej w Skierniewicach zmodernizowano m.in. drogi na osiedlu Halinów, ul. Rawką, ul. Strobowską oraz ul. Armii Krajowej.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Prezydent Miasta Skierniewice Krzysztof Jażdżyk podkreśla, że poprawa infrastruktury komunikacyjnej jest kluczowa dla komfortu i bezpieczeństwa mieszkańców. W ramach swoich inwestycyjnych planów, miasto skupia się z jednej strony na budowie kluczowych połączeń komunikacyjnych, takich jak nowy wiadukt w ciągu ulicy Zwierzynieckiej, a z drugiej strony na rozwijaniu połączeń lokalnych.
W tegorocznej edycji programu Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg na dofinansowanie inwestycji w Polsce przewidziano łącznie 3 mld zł.




