Strobowska Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza może cieszyć się z nowego nabytku. Dzięki wsparciu budżetu Starostwa Powiatowego, placówka zakupiła Opel Vivaro-e Ekstra Long 75 kW za kwotę blisko 262 tys. zł. To pierwszy samochód elektryczny na wyposażeniu placówki, który posłuży do przewożenia podopiecznych oraz towarów niezbędnych do jej funkcjonowania.
Opel Vivaro-e to idealne rozwiązanie dla Domu Dziecka w Strobowie, który codziennie dowozi swoich podopiecznych do szkół. Dzięki możliwości przewozu do 9 osób, samochód będzie mógł pomieścić większą liczbę dzieci, co z pewnością ułatwi organizację codziennych dojazdów. Ponadto, pojazd będzie służył do przewożenia różnych towarów, których potrzebuje placówka do swojego codziennego funkcjonowania.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Warto podkreślić, że pieniądze na zakup samochodu pochodzą z opłat środowiskowych. To świetny przykład, jak środki zebrane w ramach opłat mogą zostać wykorzystane w sposób ekologiczny, poprawiając jednocześnie jakość życia lokalnej społeczności. Dodatkowo, Dom Dziecka posiada własny system fotowoltaiczny, co pozwala na korzystanie z własnych źródeł energii, a tym samym na zmniejszenie kosztów eksploatacji pojazdu.
Wprowadzenie samochodu elektrycznego na wyposażenie placówki jest istotnym krokiem w kierunku dbałości o środowisko oraz zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu dzieciom przebywającym w placówce. Jest to również dobry przykład dla innych placówek, które mogą rozważyć zakup pojazdów elektrycznych w celu poprawy jakości swoich usług.





