Ochotnicza Straż Pożarna w Złotej (gm. Głuchów) otrzymała nowy lekki wóz ratowniczo-gaśniczy, który będzie służył jako wsparcie podczas interwencji na Drodze Krajowej 72. Auto to Renault Master II, które kosztowało ponad 300 tys. złotych, z czego połowę dofinansowało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, a drugą połowę samorząd gminy Głuchów.
Wóz ratowniczo-gaśniczy jest wyposażony w zbiornik o pojemności 1000 litrów wody, co pozwala na gaszenie małych pożarów. Posiada również pompę spalinową oraz linię gaśniczą, a w każdej chwili można wykorzystać instalację gaśniczą do podłączenia piany. Dzięki temu auto jest przystosowane do obecnych wymogów strażackich.
Nowe auto dla OSP Złota jest o tyle ważne, że w swoim zasięgu strażacy mają m.in. Drogę Krajową 72, gdzie dość często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń drogowych. Wóz został już poświęcony, a kluczyki oraz dokumenty zostały oficjalnie przekazane. W uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście, parlamentarzyści, samorządowcy, jak również reprezentanci innych jednostek OSP.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Grzegorz Leszczyński, prezes OSP Złota, wyraził swoją wdzięczność dla wszystkich osób, które pomogły w sprowadzeniu tego auta do ich jednostki.






