22 maja 2023 roku doszło do zatrzymania 35-letniego mieszkańca Skierniewic, który przez pewien czas okradał swojego pracodawcę, a następnie sprzedawał skradzione przedmioty w Internecie. Sprawa wzbudziła duże zainteresowanie, gdyż dotyczy zarówno kradzieży, jak i handlu skradzionymi rzeczami.
22 maja 2023 roku, kiedy to funkcjonariusze otrzymali informację o kradzieży basenów ogrodowych. Informacje sugerowały, że przestępca działał na terenie magazynu jednej z lokalnych firm. Okazało się, że osoba odpowiedzialna za kradzież wystawiała ukradzione baseny do sprzedaży w Internecie, używając fałszywego imienia i nazwiska. W dniu zatrzymania złodzieja, miało dojść do transakcji sprzedaży jednego z basenów. Policjanci zareagowali szybko i zatrzymali 35-letniego mężczyznę w okolicach jednej ze stacji benzynowych na terenie powiatu skierniewickiego. Zatrzymany został podczas wypakowywania skradzionych basenów, które zamierzał sprzedać.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Na miejscu zatrzymania policjanci zabezpieczyli 4 skradzione baseny. Okazało się również, że kolejne 40 sztuk znajdowało się w garażu na posesji bliskiej rodziny przestępcy. To jednak nie wszystko. W toku prowadzonego postępowania ustalono, że baseny nie były jedynymi skradzionymi przedmiotami z magazynu firmy. Kradzieże miały miejsce w okresie od czerwca 2022 roku do marca 2023 roku.
23 maja 35-letni mieszkaniec Skierniewic usłyszał zarzuty kradzieży rzeczy o łącznej wartości przekraczającej 111 000 złotych. Kradzież jest poważnym przestępstwem, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Warto pamiętać, że handel skradzionymi rzeczami jest nielegalny i stanowi naruszenie prawa. Policja intensyfikuje swoje działania w celu wykrywania i zatrzymywania przestępców zajmujących się kradzieżami oraz sprzedażą skradzionych przedmiotów w Internecie.





