14 lipca 2023 roku w godzinach nocnych wywiadowcy ze skierniewickiej komendy zatrzymali 20-latka, który dokonał rozboju grożąc 14-letniemu skierniewiczaninowi. Sprawca usłyszał prokuratorskie zarzuty i został aresztowany.
Wypadki przemocy nieustannie szokują społeczność Skierniewic. Tym razem ofiarą brutalnego ataku padł 14-letni mieszkaniec miasta, którego napadnięto w parku pod groźbą przemocy. Wydarzenie miało miejsce 14 lipca 2023 roku wieczorem, kiedy to nieznany sprawca odebrał nastolatkowi rower i uciekł z miejsca zdarzenia.
Zgłoszenie o kradzieży roweru trafiło do dyżurnego policji, który natychmiast podjął działania w celu znalezienia sprawcy. Funkcjonariusze szybko ustalili, że ofiarą tego przestępstwa jest 14-letni skierniewiczanin, który w towarzystwie dwóch innych młodych osób był zmuszony oddać swoje jednośladowe mienie. Agresywny złodziej zaatakował chłopaka, chwytając go za gardło i grożąc mu pobiciem, po czym zabrał mu rower i odjechał w kierunku centrum miasta. Wszyscy świadkowie byli w szoku i nie znali sprawcy.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Policjanci natychmiast przystąpili do intensywnych poszukiwań. Po dwóch godzinach od zdarzenia udało im się zatrzymać 20-latka w pobliżu miejsca, w którym doszło do rozboju. W trakcie zatrzymania udało się także odzyskać skradziony rower o wartości 1300 złotych. Zatrzymany mężczyzna usłyszał prokuratorskie zarzuty, a sąd, uwzględniając fakt, że był już wcześniej notowany, postanowił aresztować go na okres 3 miesięcy.
Sprawcy grozi poważna kara za popełnione przestępstwo. Zgodnie z polskim prawem, za rozbój, czyli napad z użyciem przemocy, można otrzymać nawet 12 lat pozbawienia wolności.






