- REKLAMA -

Powiat Skierniewicki Uczcił 150. Rocznicę Urodzin Wincentego Witosa [ZDJĘCIA]

Musisz przeczytać

- REKLAMA -

15 listopada 2024 roku w Skierniewicach odbyła się wyjątkowa uroczystość upamiętniająca 150. rocznicę urodzin Wincentego Witosa – jednego z najwybitniejszych polityków XX wieku, Ojca Niepodległej Polski i lidera ruchu ludowego. Wydarzenie, które miało miejsce przy ulicy Konstytucji 3 Maja, zgromadziło licznych mieszkańców oraz przedstawicieli władz państwowych i samorządowych.

Goście Honorowi Obchodów w Powiecie Skierniewickim

Na uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej przybyli liczni goście honorowi, w tym Dariusz Klimczak, Minister Infrastruktury; Agnieszka Ryś, reprezentująca Marszałka Sejmu RP Szymona Hołownię; Piotr Wojtysiak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego; Mirosław Belina, Starosta Skierniewicki; Krzysztof Jażdżyk, Prezydent Miasta Skierniewice; radne wojewódzkie Justyna Kulig i Beata Flejszer-Ozga, a także Teresa Jędraszek, Przewodnicząca Rady Powiatu Skierniewickiego.

Dziedzictwo Witosa i Jego Znaczenie dla Polski

Wincenty Witos, urodzony w 1874 roku w Wierzchosławicach, był symbolem determinacji i niezłomności. Pochodząc z ubogiej rodziny, dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości stał się liderem ruchu ludowego, trzykrotnym premierem II Rzeczypospolitej oraz kluczowym architektem Rządu Obrony Narodowej w 1920 roku, który odegrał decydującą rolę w zwycięstwie nad bolszewikami. Przez całe życie pozostawał wierny swoim ideałom i tożsamości, co zjednało mu szacunek zarówno na wsi, jak i wśród elit politycznych.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Uroczystość w Hołdzie Wybitnemu Politykowi

Ceremonię uświetniła wojskowa asysta honorowa oraz koncert artystów wykonujących repertuar z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Uroczystość rozpoczęła się odegraniem hymnu państwowego, po czym nastąpiły przemówienia gości, odsłonięcie tablicy oraz jej poświęcenie przez duchowieństwo.

Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na

Google News GOOGLE NEWS
Adam Sobieszek
Adam Sobieszekhttps://infoskierniewice.pl/
Wydawca i redaktor naczelny INFOSkierniewice.pl, od 2010 roku dokumentujący życie lokalnej społeczności. Jako niezależny twórca, od ponad 14 lat rozwija portal, który z pasji do miasta stał się jednym z najważniejszych źródeł informacji w regionie. Wykształcenie w dziedzinie reklamy i multimediów łączy z rzetelnością dziennikarską oraz pasją do fotografii reportażowej. Specjalizuje się w szybkich newsach oraz analizie zmian w przestrzeni Skierniewic. Jego praca opiera się na bezpośredniej, wieloletniej obserwacji miasta i pełnej niezależności redakcyjnej, bez powiązań z dużymi grupami medialnymi.
- REKLAMA -

Więcej artykułów

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
- REKLAMA -

Najnowszy artykuł

- REKLAMA -