W sobotę, 5 kwietnia, odbył się kolejny Łowicki Turniej Judo o Puchar Burmistrza Łowicza, podczas którego młodzi zawodnicy z klubu Wojownik Skierniewice rywalizowali w kategoriach wiekowych U11 i U13. Turniej zgromadził na łowickich matach kilkudziesięciu judoków, którzy walczyli o trofea oraz zdobywali cenne doświadczenie sportowe.
Zawodnicy Wojownik Skierniewice z sukcesami w kategorii U11
W najmłodszej grupie wiekowej U11 świetnie zaprezentowali się reprezentanci klubu UKS Wojownik – Maja Pietras oraz Alan Radomski, którzy zdobyli srebrne medale. Oboje pokazali wysoki poziom techniczny i ducha walki, tocząc trudne pojedynki z rywalami z innych klubów regionu.
Brązowe medale zdobyli Piotr Puciłowski, Igor Walczak, Wojciech Bogusławski oraz Dmytro Omelchenko. Każdy z nich wykazał się dużą ambicją oraz dobrym przygotowaniem technicznym, dzięki czemu z powodzeniem pokonywali kolejnych przeciwników w drodze na podium.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Blisko medali byli także Leon Jurkiewicz, Jakub Kędzierski, Ksawery Szymczak, Wojciech Tryngiel, Franciszek Tuka, Mieszko Kowalewski, Mikołaj Wiczyński, Aleksander Zieliński, Oliwier Jarzębowski, Gabriel Zemlik i Maja Zemlik. Ich postawa na matach była godna pochwały i wskazuje na dalszy rozwój umiejętności w przyszłości.
Nadia Soroka złotą medalistką w kategorii U13
W starszej grupie wiekowej U13 reprezentantka klubu UKS Wojownik, Nadia Soroka, zdobyła złoty medal, odnosząc zwycięstwa we wszystkich swoich pojedynkach. Nadia dominowała na tatami, imponując techniką i determinacją, dzięki czemu zasłużenie stanęła na najwyższym stopniu podium.
W tej samej kategorii brązowy medal wywalczyła Oliwia Foks, która również pokazała znakomitą postawę sportową, pokonując większość swoich rywalek. Blisko zdobycia medalu byli także Maciej Kaczuba, Tomasz Dębski, Franciszek Jarecki, Oskar Werker, Tadeusz Jarecki, Julian Kuczkowski, Wojciech Sobczyk oraz Mikołaj Adamczyk.
Zobacz także: Złoci Wojownicy! Sukces zawodników z Skierniewic na Ogólnopolskim Turnieju Judo w Radomiu
Trenerzy dumni z występów swoich podopiecznych
Za przygotowanie judoków UKS Wojownik do zawodów odpowiadali trenerzy: Alicja Bielecka, Michał Gołębiewski, Wiktoria Niemiec i Jerzy Gołębiewski. Zgodnie przyznali, że młodzi sportowcy spisali się na miarę swoich możliwości, potwierdzając swoje umiejętności i dobre przygotowanie treningowe.
– „To był udany występ naszych zawodników. Każdy turniej pomaga nam budować formę młodych judoków oraz uczy, jak radzić sobie z presją na macie” – powiedział po zawodach trener Michał Gołębiewski.











