W ramach akcji „Bezpieczny Rowerzysta” skierniewiccy policjanci ukarali kilku nietrzeźwycych rowerzystów. Działania kontrolne i profilaktyczne objęły ponad 50 uczestników ruchu drogowego.
Kontrole drogowe w Skierniewicach – rowerzyści pod lupą policji
3 czerwca 2025 roku funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach przeprowadzili działania pod nazwą „Bezpieczny Rowerzysta”. W ramach akcji policjanci kontrolowali zachowanie rowerzystów na terenie gminy Skierniewice, sprawdzając ich trzeźwość oraz przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.
Akcja miała na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz ograniczenie przypadków jazdy pod wpływem alkoholu.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Zobacz także: Śmiertelny wypadek w Michowicach. 28-latek zginął na miejscu
Nietrzeźwi rowerzyści na drogach – mandaty do 2500 zł
W Miedniewicach zatrzymano rowerzystę z blisko 0,3 promila alkoholu. Tłumaczył, że wypił piwo, bo „chciało mu się pić”. Został ukarany mandatem 1000 zł.
2 czerwca zatrzymano 49-latka z ponad 1,5 promila i otwartą puszką piwa w ręku. Twierdził, że wraca z grzybów. Otrzymał mandat 2500 zł.
Kolejny 60-latek, także nietrzeźwy, został zatrzymany w tym samym miejscu. Badanie wykazało blisko promil alkoholu. Również otrzymał mandat 2500 zł.
Najczęstsze wykroczenia rowerzystów – nie tylko alkohol
Policjanci wylegitymowali ponad 50 uczestników ruchu drogowego. Najczęstsze przewinienia to:
- przejazd rowerem przez przejście dla pieszych,
- jazda po chodniku w miejscach niedozwolonych,
- brak wymaganego wyposażenia roweru,
- niestosowanie się do znaków i sygnalizacji.
Policja przypomina, że rowerzysta także musi przestrzegać przepisów ruchu drogowego.
Rowerzyści pod kontrolą – działania profilaktyczne i edukacyjne
Akcja miała również charakter profilaktyczny. Policjanci edukowali i rozdawali ulotki informacyjne.
„Rower to pełnoprawny uczestnik ruchu, a kierujący nim musi znać i respektować przepisy”
Policja apeluje do rowerzystów – przestrzegaj przepisów
Nie przejeżdżaj rowerem przez przejście dla pieszych – rower należy przeprowadzić!




