W piątek (28.11) około godziny 6:30 na drodze wojewódzkiej numer 705 (DW705), na odcinku między Skierniewicami a Dąbrowicami, doszło do groźnego wypadku. Czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Ranny 43-letni kierowca Opla trafił do szpitala w Skierniewicach.
Okoliczności zdarzenia i wstępne ustalenia
Do zderzenia doszło w godzinach porannych. Służby otrzymały zgłoszenie o wypadku na trasie Skierniewice-Dąbrowice, gdzie kolizji uległy dwa pojazdy: Seat oraz Opel.
Zgodnie z wstępnymi ustaleniami policji, sprawcą zdarzenia jest 24-letni kierowca Seata, który poruszał się od strony Skierniewic. Mężczyzna chciał wykonać manewr przejechania do lewej krawędzi jezdni i zatrzymania się na lewym poboczu. W trakcie tego manewru doprowadził do czołowego zderzenia z Oplem, który poruszał się prawidłowo.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Zobacz także: Miał ponad 3 promile, a auto bez OC i przeglądu. Interwencja w Lipcach Reymontowskich
Kierowcy i stan rannych
Oboma autami podróżowali wyłącznie kierowcy. 43-letni mieszkaniec Słupi, który kierował Oplem, został ranny w wyniku uderzenia i przetransportowany do szpitala w Skierniewicach.
Policja ustala przyczyny, dla których 24-latek zdecydował się przeciąć jezdnię, mając do dyspozycji pobocze po prawej stronie. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca zdarzenia był trzeźwy. Drugiemu kierowcy pobrano krew do szczegółowych badań laboratoryjnych.





