We wtorek, 14 lipca o godzinie 18 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Skierniewice przy ulicy Senatorskiej 12 odbędzie się spotkanie dyskusyjne w sprawie budżetu obywatelskiego. Na to spotkanie zainteresowanych inicjatywą budżetu obywatelskiego mieszkańców Skierniewic, przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz przedstawicieli różnych środowisk zaprasza prezydent Krzysztof Jażdżyk.
– Zaprezentujemy harmonogram konsultacji budżetu obywatelskiego, podział miasta na rejony oraz wzór formularza, na którym będzie można złożyć wniosek do budżetu – informuje Jarosław Chęcielewski, wiceprezydent Skierniewic. – Będziemy chcieli również usłyszeć opinię zainteresowanych osób co do formy głosowania.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Warto podkreślić, że na budżet obywatelski w 2016 roku zostanie przeznaczone 1,5 mln złotych i to mieszkańcy zdecydują o tym, jakie inwestycje i w jakich rejonach miasta zostaną zrealizowane. Kwota zostanie rozdysponowana po równo na cztery rejony miasta (dla każdego z rejonów po 250 tys. zł), natomiast 500 tys. zł będzie przeznaczone na inwestycje o charakterze ogólnomiejskim.
Inwestycje wybrane do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego poznamy w drugiej połowie października.





