Piotr Barańczyk, Alan Nowakowicz, Michał Lipski oraz Dominik Janus – w takim składzie reprezentacja naszego miasta zdobyła tytuł wicemistrzów Polski, podczas odbywającego się we wrześni pod Poznaniem finału mistrzostw Polski.
W turnieju finałowym wzięło udział łącznie 16 drużyn z całego kraju. Podopieczni trenerów Krzysztofa Wierciocha oraz Radosława Koryckiego w pierwszej fazie odnotowali trzy zwycięstwa i zaledwie jedną porażką z ekipą Termik Street. Tak znakomite rezultaty dały naszym koszykarzom awans do ćwierćfinału. Tam nasza drużyna po zaciętym boju wyeliminowała Stalową Wolę. W półfinale na drodze naszych zawodników stanęła natomiast niezwykle silna ekipa GTK I Gdynia, składająca się z aktualnych reprezentantów kraju juniorów U – 18. Również to spotkanie skierniewiczanie rozstrzygnęli na swoją korzyść, awansując do finału. Mimo walki i zaangażowania, ostatecznie koszykarze AZS-u PWSZ ulegli drugiej drużynie GTK Gdynia 17:7. Warto dodać, że w ekipie z północy kraju znaleźli się tegoroczni Mistrzowie Polski juniorów.
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!
Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki zawodów:
Grupa A
AZS PWSZ To Nie Takie Łatwe Skierniewice – GLORY BALLERZ MŁK 21:6
AZS PWSZ To Nie Takie Łatwe Skierniewice – Grejt Gejmers 21:8
AZS PWSZ To Nie Takie Łatwe Skierniewice – Termik Street4 11:13
AZS PWSZ To Nie Takie Łatwe Skierniewice – Czyżyki Kazanowskie 11:9
Półfinał
AZS PWSZ To Nie Takie Łatwe Skierniewice – GTK II Gdynia 10:8
Finał
AZS PWSZ To Nie Takie Łatwe Skierniewice – GTK I Gdynia 7:17






