Zamknij

Ósemka Skierniewice Mistrzem Województwa Łódzkiego U-15 [ZDJĘCIA]

10:19, 19.03.2021 INFO Skierniewice PL Aktualizacja: 10:21, 19.03.2021
Skomentuj

16 zwycięstw, zero porażek - to bilans złotej drużyny Ósemki, która13 marca zapewniła sobie Mistrzostwo Województwa Łódzkiego, pokonując ŁKS(98:62). Drużyna prowadzona przez Adriana El-Warda i Cezarego Włuczyńskiego przerwała wieloletnią dominację łodzian.

Na końcowy triumf złożyło się łącznie szesnaście ligowych spotkań. Kluczowe były jednak dwa ostatnie starcie z niepokonaną łódzką szkoła Gortata, która przez wiele lat, bezapelacyjnie dominowała w lidze. Pierwsze, czwartkowe spotkanie (11.03) w Łodzi zakończyło się minimalną wygraną skierniewiczan (74:65), którzy konsekwentnie gonili wynik, by pod koniec zadać decydujący cios, przeciągnąć szalę zwycięstwa na swoją stronę. Kolejne starcie o tytuł, ponownie wygrała Ósemka, która tym razem na własnej hali wyraźnie ograła faworytów (98:62).

Dominacja od początku do końca

W swoim ostatnim spotkaniu ligowym skierniewiczanie zaprezentowali się jak na mistrzów przystało. Od początku narzucili bowiem swój styl gry i w pełni dominowali na parkiecie, do przerwy prowadząc już różnicą ponad 20. punktów. Patrząc na dziewięciopunktową zaliczkę z pierwszego meczu, Ósemka już wtedy mogła czuć mistrzowski tytuł. Wysoka przewaga bardzo dobrze zadziałała na całą drużynę, a w kolejnych kwartach zespół zagrał spokojnie, do końca kontrolując boiskowe wydarzenia, ostatecznie wygrywając wysoko (98:62) i sięgając po złote medale. Warto dodać, że w połowie trzeciej kwarty na boisku pojawili się praktycznie wszyscy gracze ze Skierniewic.

- Każdy koszykarz Ósemki wchodząc na parkiet dał z siebie wszystko, jak nie w ataku to w obronie, w pełni zasługując na ten tytuł - podsumował występ swoich podopiecznych trener Adrian El-Ward. - Na sześciu oczkach udało się zatrzymać ponad dwumetrowego lidera Szkoły Gortata, reprezentanta Polski, Szymona Borowskiego - dodaje szkoleniowiec. - W skierniewickim ataku ponownie brylował kapitan, Dorian El-Ward, zdobywca 32 punktów(2×3) oraz Maciek Wójcik 30 oczek(2×3). Wielką pracę w obronie wykonał Janek Łuczak z Patrykiem Trębaczem.  Igor Grzybowski i Karol Aleksandrowicz z powodzeniem walczyli na deskach, a Krzysztof Juźwiuk z Filipem Piechotą udanie prowadzili grę.

Warto dodać, że indywidualnie Dorian El-Ward ze średnią prawie 50 punktów w meczu, wywalczył swoją szóstą koronę ligowego króla strzelców. Duże brawa za świetną walkę należą się także koszykarzom ŁKS Szkoły Gortata Łódź, którzy razem z Ósemką całkowicie zdominowali resztę ligowej stawki.

Najbardziej utytułowana drużyna w historii skierniewickiej koszykówki młodzieżowej

Skierniewiczanie, notując 16 z rzędu ligowe zwycięstwo, w pełni zasłużenie wywalczyli Mistrzostwo Województwa Łódzkiego. Dla tych młodych zawodników, był to już szósty tytuł wojewódzki (cztery ligowe ŁZK-osz i dwa Szkolnego Związku Sportowego), co czyni chłopców  najbardziej utytułowaną drużyną w historii skierniewickiej koszykówki młodzieżowej. W poprzednim sezonie pandemia niestety zebrała swoje żniwo, ale Ósemka pokazała że w pełnym składzie jest naprawdę mocnym zespołem.

Kolejny cel - ćwierćfinał Mistrzostw Polski

Teraz obydwa najlepsze zespoły województwa łódzkiego czeka batalia w turnieju strefowym, w którym zmierzą się z mistrzem i wicemistrzem województwa kujawsko-pomorskiego. Awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski wywalczą trzy najlepsze zespoły strefy.

Wojewódzkie złoto w barwach Ósemki dla Skierniewic wywalczyli :Kuba Kur,Kacper Zawadzki,Igor Grzybowski,Miłosz Adamiec,Patryk Trębacz,Filip Piechota,Krzysztof Juźwiuk,Dorian El-Ward(kapitan drużyny),Janek Łuczak,Maciek Wójcik oraz Karol Aleksandrowic. Trener: Adrian El-Ward,trener asystent : Cezary Włuczyński!

I mecz | ŁKS Szkoła Gortata Łódź - MKS Ósemka Skierniewice (74:65)
II mecz | MKS Ósemka Skierniewice - ŁKS Szkoła Gortata Łódź 98:62