Zamknij

Zabawki i artykuły dziecięce – jak zacząć je sprzedawać?

15:32, 06.03.2024 art. sponsorowany Aktualizacja: 15:32, 06.03.2024
freepik.com freepik.com

E-commerce to rynek, w który angażuje się coraz więcej osób. Branża szybko się rozwija i pozwala na wysokie zyski. Cały czas stawia przed sprzedawcami nowe wyzwania, ale oferuje za to szereg możliwości. Jak zacząć sprzedawać w popularnym ostatnio modelu dropshippingowym?

Sprzedaż zabawek i artykułów dziecięcych – dropshipping

Dropshipping to forma sprzedaży artykułów, która polega na pośredniczeniu pomiędzy producentem towaru a kupującym. Sprzedawca zajmuje się uruchomieniem sklepu internetowego, a następnie kompletuje asortyment na bazie ofert hurtowników. Prowadzi działania marketingowe marki, udostępnia narzędzia niezbędne do złożenia zamówień i finalizacji płatności.

Kiedy klient kupuje produkty w sklepie dropshippingowym, zamawia je u pośrednika. Wysyłką produktów zajmuje się hurtownik, a właściciel sklepu otrzymuje ustalony procent zysku z każdej transakcji. W ten sposób zmniejsza się liczba obowiązków producentów, którzy nie muszą zajmować się dystrybucją i reklamą swoich towarów.

Jak zacząć taki biznes? Przede wszystkim trzeba wiedzieć, gdzie szukać informacji na temat systemów sprawdzających się w dropshippingu i tego, skąd czerpać dane o asortymentach dostawców. Na stronie internetowej https://sky-shop.pl/integracje-hurtownie-dropshipping/brand/dzieciece-zabawki znajdują się liczne propozycje hurtowników, którzy chętnie udostępniają produkty różnym sprzedawcom.

Za pomocą witryny i znajdującej się na niej szczegółowej instrukcji można w łatwy sposób skonfigurować system swojego sklepu z systemem producenta. Dzięki temu otrzymuje się dostęp m.in. do stanów magazynowych, a także da się wybierać poszczególne artykuły. Nie trzeba implementować na stronie całych ofert hurtowników.

Jak reklamować e-sklep z artykułami dziecięcymi?

Sprzedawca decydujący się na dropshipping ma dwa główne zadania – uruchomić stronę internetową i prowadzić działania marketingowe. W pierwszej kwestii ma do wyboru założenie własnej witryny od podstaw lub skorzystanie z gotowych platform, gdzie może dopasować szablon sklepu do własnych potrzeb.

Jeśli chodzi o działania marketingowe, przede wszystkim trzeba ocenić personę, do jakiej kieruje się asortyment. W przypadku zabawek i artykułów dziecięcych będą to przeważnie rodzice maluchów, ale też same pociechy. Komunikaty reklamowe do rodziców i dzieci powinny wyglądać inaczej.

Trzeba zastanowić się, jakie środki przekazu wykorzystać. W dzisiejszych czasach obecność w internecie to raczej obowiązek, ale można rozważyć wykorzystanie przestrzeni outdoorowej. Dzieci natykają się na plakaty reklamujące zabawki np. w drodze do przedszkola czy na zajęcia, więc warto się nad tym zastanowić.

Do rodziców można trafiać za pośrednictwem kampanii płatnych, gdzie da się ściśle określić personę, jakiej mają się wyświetlać komunikaty. Inna opcja to skorzystanie z opcji artykułów sponsorowanych w serwisach rodzicielskich. Oczywiście, warto zadbać także o własne zaplecze contentowe w sklepie i stworzenie np. zakładki blogowej. Do uzupełnienia jej treściami zoptymalizowanymi pod SEO najlepiej zatrudnić copywriterów.

Optymalizacja to kolejny krok, którego nie można pomijać w ramach działań promujących sklep z zabawkami. Właściciel witryny powinien dążyć do tego, by zdobywać jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania w Google’u. W zależności od tego, na czym mu zależy i w czym się specjalizuje, do wyboru ma takie frazy jak m.in.:

  • klocki dla dzieci;
  • lalki dla dzieci;
  • pluszaki dla dzieci;
  • wózki dziecięce;
  • smoczki dla niemowląt.

To oczywiście tylko kilka przykładów, ponieważ rynek akcesoriów dla dzieci jest ogromny. Należałoby zadbać o to, by sklep wyróżniał się na tle innych asortymentem. Aktualnie w trendach są, m.in. szmaciane lalki, zabawki wykonywane z drewna czy inne gadżety z bezpiecznych dla środowiska materiałów.

Sprzedawca powinien zatroszczyć się o social media swojej marki. Młodzi rodzice bardzo często szukają inspiracji w mediach społecznościowych i korzystają z poleceń influencerów. Warto zatem znaleźć twórcę internetowego z contentem parentingowym, który mógłby zareklamować sklep na swoim profilu.

Poza tym można spróbować promować platformę np. na grupach na Facebooku, które zrzeszają rodziców. Powinno się informować członków m.in. o atrakcyjnych promocjach, nowych towarach, a także przedstawiać ich zalety i mówić, dlaczego wyróżniają się one na tle produktów konkurencji.

Dropshipping zabawek dziecięcych – co wziąć pod uwagę?

Każdy, kto chce zacząć przygodę z dropshippingiem, powinien skorzystać z zaufanego pośrednika, jakim jest Sky-Shop. Hurtownicy, którzy przedstawiają tam swoje oferty, mogą pochwalić się certyfikatami bezpieczeństwa, przez co zyskuje się pewność, że sprzedawane zabawki nie wyrządzą maluchom krzywdy.

Ponadto należy najpierw zapoznać się z rynkiem artykułów dla dzieci, żeby wiedzieć, jak wygląda konkurencja i w jaki sposób najlepiej wejść do branży. Analizie poddaje się nie tylko asortyment innych sklepów, lecz również ich działania marketingowe. Taki audyt pozwala znaleźć nisze, do których warto dołączyć, by stworzyć oryginalną ofertę dla klientów.

Podobnie jak w każdym innym przedsiębiorstwie potrzeba biznesplanu. Należy rozpisać w nim m.in. planowane koszty działalności, prognozy zysków, strukturę marki czy cele.

Dlaczego warto sprzedawać zabawki i artykuły dziecięce?

Zabawki i artykuły dziecięce to produkty ponadczasowe. Zapotrzebowanie na nie nigdy nie słabnie, a trendy stale się zmieniają i rynek otwiera się na nowe towary. Stały popyt to główny motywator wielu sprzedawców decydujących się na wejście w świat dropshippingu.

Sprzedaż artykułów dziecięcych często wiąże się z poczuciem, że robi się coś dobrego. Wiele zabawek ma charakter edukacyjny, dzięki czemu pomagają one w rozwoju maluchów i odkrywaniu przez nich świata. Ponadto model pośredniczenia pozwala na elastyczne prowadzenie działalności. Można z łatwością zmieniać asortyment i dopasowywać go za pomocą kilku kliknięć do bieżących trendów na rynku.

(art. sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%