Zamknij
REKLAMA

Unia rozpoczęła przygotowania do piłkarskiej wiosny!

09:16, 20.01.2022 | .
Skomentuj Fot. UM Skierniewice
REKLAMA

10 stycznia piłkarze Unii rozpoczęli przygotowania do rundy wiosennej trzeciej ligi. Teraz przed drużyną intensywny czas wypełniony treningami i aż ośmioma sparingami. Rozgrywki wracają 5 marca!

 

Po krótkiej przerwie świąteczno – noworocznej do treningów wrócili zawodnicy skierniewickiej Unii. Zanim piłkarze stawili się na pierwszych w 2022 roku zajęciach, na przełomie grudnia i stycznia trenowali według indywidualnych rozpisek. Trenerzy wykorzystali zaś przerwę na odpoczynek i dogłębną analizę zespołu.

 

- Przerwa była potrzebna nam wszystkim. Taki reset głowy jest bardzo ważny. Z drugiej strony drużyna, już od dwóch tygodni pracowała wg. indywidualnych rozpisek. My jako sztab musieliśmy spiąć jesień wielką klamrą i zastanowić się w którą stronę idziemy na wiosnę, więc ten okres wcale nie był leżeniem na kanapie. Ale nie narzekamy, ponieważ każdy z nas bardzo to lubi i cieszymy się z powrotu do treningów – opowiada szkoleniowiec unitów, Piotr Kocęba.

 

Okres przygotowawczy potrwa od 10 stycznia do 4 marca. W tym czasie drużyna wykona całą masę pracy, by wejść na jak najwyższy poziom sportowy na pierwszą ligową kolejkę.- W najbliższych dniach na spokojnie będziemy wchodzić na wyższe obroty. Ten tydzień mamy mocno wprowadzający, jest też wielu zawodników, których sprawdzamy pod kątem przydatności do zespołu. 22 stycznia rozgrywamy pierwszy sparing i po tym okresie mam nadzieję na ustabilizowanie sytuacji kadrowej – zapowiada Kocęba. 

 

Jeśli już mowa o test meczach, skierniewiczanie rozegrają w tym okresie aż osiem takich spotkań: z Victorią Sulejówek, Zniczem Pruszków, Stalą Głowno, Ursusem Warszawa, Wartą Sieradz, Widzewem II Łódź, KS Kutno, Mszczonowianką Mszczonów i Zrywem Wygoda. . 

 

- Jeżeli mówimy o planach dalszych to z pewnością będziemy chcieli, jak najszybciej uciekać z boiska sztucznego na naturalną nawierzchnię. Duże obciążenia jakie będziemy aplikować w treningach będą dla zawodników mordercze przy takiej nawierzchni. Oczywiście takie plany są w ogromnej mierze zależne od pogody, a na to wpływu nie mamy – wyjaśnia trener Unii. 

 

Budujące jest to, że skład drużyny nie zmieni się znacznie w porównaniu do rundy jesiennej. - Co do ruchów kadrowych to będą to raczej korekty, kilku zawodników dostało wolną rękę do szukania klubu, kilku zawodników w ich miejsce pozyskamy. Praca jaką klub wykonał w poprzednich latach okazała się sporym magnesem dla młodych piłkarzy, którzy widzą w Unii dobre miejsce dla rozwoju i wybicia się na poziom centralny. Więc nasze ruchy w zdecydowanej większości będą szły w tym kierunku – uspokaja szkoleniowiec.

 

Sparingi Unii Skierniewice zima 2022:

 

22.01 UNIA – Victoria Sulejówek (IV liga)
26.01 UNIA – Znicz Pruszków (II liga)
29.02 UNIA – Stal Głowno (IV liga)
2.02 Ursus Warszawa – UNIA
5.02 UNIA – Warta Sieradz (IV liga)
12.02 (IV liga) Widzew II Łódź – UNIA
19.02 KS Kutno – UNIA
26.02 (IV liga) Mszczonowianka – UNIA / Zryw Wygoda – UNIA
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%