Zamknij

Zimowe Mistrzostwa Polski Juniorów 15-lat w Ostrowcu Świętokrzyskim

20:04, 10.03.2015 | INFO Skierniewice PL
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 06-08.03.2015 15-latkowie rywalizowali o miano najlepszych w kraju juniorów w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim.
Sześcioro zawodników UKS NAWA Skierniewice: Kacper Orzechowski, Mateusz Chmielowiec, Łukasz Chmielowiec, Krzysztof Kowalczyk, Bartosz Brodowski i Kornelia Walz zaprezentowało życiową formę i dużą porcję szybkiego pływania. Ponad trzydzieści nowych rekordów życiowych zanotowali nasi reprezentanci, a przy tym aż dwunastokrotnie kwalifikowali się wyścigów finałowych niejednokrotnie ocierając się o zdobycze medalowe. Do ścisłych finałów Mistrzostw Polski Juniorów kwalifikowali się we wszystkich swoich startach zarówno Kacper Orzechowski jak i Kornelia Walz.

Kacper zajmował ostatecznie następujące lokaty: w konkurencji 200m stylem klasycznym piąte miejsce w finale A, w konkurencji 400m stylem zmiennym dziesiąte miejsce w finale A, w konkurencji 100m stylem klasycznym pierwsze miejsce w finale B, w konkurencji 100m stylem zmiennym pierwsze miejsce w finale B oraz pierwsze miejsce w konkurencji 200m stylem zmiennym w finale B.

Kornelia startując w finałach zajmowała: siódme miejsce w finale A w konkurencji 200m stylem klasycznym, pierwsze miejsce w finale B w konkurencji 100m stylem zmiennym, drugie miejsce w finale B w konkurencji 50m stylem motylkowym, trzecie miejsce w finale B w konkurencji 400m stylem zmiennym, szóste miejsce w finale B w konkurencji 100m stylem grzbietowym.

Dwukrotnie do finałów kwalifikował się Bartosz Brodowski w konkurencji 200m stylem motylkowym ostatecznie zajmując siódme miejsce w finale A oraz w konkurencji 100m stylem motylkowym zajmując siódme miejsce w finale B.

Bardzo wysoki poziom sportowy, jaki zaprezentowali zawodnicy w Ostrowcu Świętokrzyskim spowodował, że wyścigi finałowe były najszybszymi w historii polskiego pływania, dlatego też na największe gratulacje i słowa uznania zasługują nasi reprezentanci którzy znaleźli się składach tychże wyścigów.

Zdjęcia udostępnione przez UKS NAWA.


(INFO Skierniewice PL)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%